unutkanlık

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

unutkanlık

Mesajgönderen ebaa tarih Sal Ara 19, 2006 7:32 pm

bu ilaç ya da fmften kaynaklanan unutkanlık olur mu?
ebaa

Re: unutkanlık

Mesajgönderen hasretim03 tarih Prş Ara 21, 2006 1:00 pm

ebaa yazdı:bu ilaç ya da fmften kaynaklanan unutkanlık olur mu?

Bence olabilir. Çünkü ben çok unutkanım
---Fmf---
hasretim03

Mesajgönderen sen-ağlama tarih Pzr Ara 24, 2006 9:48 pm

bende unutkanım... :(
sen-ağlama

Mesajgönderen nkirimli tarih Pzt Oca 08, 2007 5:43 pm

"ben unutkanım" doğru cevap mı arkadaşlar?
Bu ilaçtan sonra çok unutkanlaştım diyen var mı??
nkirimli

Mesajgönderen mediterranean tarih Pzt Oca 08, 2007 10:58 pm

Bende ki unutkanlıktan ziyade umursamazlık, amaan işler yetişir:)
mediterranean
Site Admin

Mesajgönderen aliveysoglu tarih Çrş Oca 10, 2007 10:09 am

Unutkanlık kolşisinin ya da FMF'in belirtilerinden biri değildir. Belki hastalık ya da başka düşüncelerle kafanızı fazla meşgul ediyorsunuzdur..
aliveysoglu

Mesajgönderen ahmet tarih Çrş Oca 10, 2007 1:04 pm

bende katılıyorum. ben unutkan değilimdir, nerdeyse herşeyi hatırlarım, belki unutkanlık durumu gün içinde yoğunsanız unutkanlık olur, yada başka nedenlerdendir ama başak türlü olacağını zannetmiyorum. şahsen ben unutkanlık olmaması için tv seyretmiyorum, ve hafızayı günlendiren şeyler yapıyorum. sizde hafızanızı zorlayacak şeyler yaparsanız bunun faydasını görürsünüz, mesela o gece gördüğünüz rüyayı hatırlamak gibi yada bir önceki gün bir arkadaşınızın giydiği kıyafetleri hatırlamaya çalışmak gibi, daha deminde dediğim gibi gün içinde yoğun olmak belli bir konuda o gün yaşanan bir olay için dikkatinizi yeterince verememenize sebep olur yada o gün atak geçirmek gibi. eğer verdiğim hafıza güçlendirme örnekleri size uygun değilse internetten daha fazlasını bulabilirsiniz,

herkese ataksız, mutlu sağlıklı günler dileğiyle
ahmet

Mesajgönderen NESRİNÖZBEK tarih Çrş Oca 10, 2007 2:58 pm

ARKADAŞLAR HAKKATEN BENDE ÇOK UNUTKANIM AMA HİÇ BUNA BAĞLAMAMIŞTIM DAHA NELER ÖĞRENCEZ BAKALIM :D
NESRİNÖZBEK

Mesajgönderen hasretim03 tarih Prş Oca 11, 2007 12:34 pm

Ben 8 yaşımdan bu yana konsişilin kullanıyorum ve bende sizler gibi çok unutkanım. 8 yaşımdan öncesini hatırlamadığım için, ilaçtanmı yoksa kendime has bir özelliğimmi bilmiyorum
---Fmf---
hasretim03

Mesajgönderen deniz_gulu tarih Cmt Oca 13, 2007 11:45 am

arkadaslar colcihum kesinlikle unutkanlık yapmıyor.....
deniz_gulu

Mesajgönderen ayalnl tarih Pzt Oca 15, 2007 3:51 pm

unutkanlık bu hastalıgın dısında cok farklı sepeplere baglı kisiye gore degisen sosyopsiko nedenlerden dolayıdır. belki bu hastalıktan dolayı strees ve agır dusunceler buna neden olabilir. ama bir psikologla kolayca halledilebilir. sahsen hastalık aklıma gelmemesine ragmen hapı her gun 3 defa almam unutkan olmadıgımı gosteren en basit ornek
ayalnl

Mesajgönderen achilles tarih Çrş Oca 24, 2007 12:12 am

iyide bu ilaçtan dolayı unutkanlık olacagını sanmıyorum bana doktorum dediki hiç bir yan etkisi yok içinde bi şüpe olmasın dedi eyer bu ilaç unutkanlık yapıyoosa böbreklerede zarar verirmi çünkü fazla ilaç alınca böbrekler de hastalık başlıyomuş ve biz FMF liler günde 3 tane ilaç almak zorundayız inş yan etkisi yoktur
çok fena çokkkkk:)

BİRSEL ABLA PROFİLİNDEKİ İLGİ ALANLARINDA Kİ FMF Yİ ARAŞTIRMAK YAZISINA BİTTİM ;)
achilles

Mesajgönderen hasretim03 tarih Çrş Oca 24, 2007 11:42 am

zaten bu ilacı böbreklerimizin daha iyi çalışması için içiyoruz. okonuda bir yan etkisi yok.
---Fmf---
hasretim03

Mesajgönderen Birsel tarih Çrş Oca 31, 2007 1:11 am

arkadaslar herkes yazdigi konuda biraz hakli..unutkanliga gelince Nadiren kolsizin B112 vitamin eksikligine sebep olmasindan kaynaklanan bir unutkanlik biz FMflilerde söz konusu olabiliyor.... bu sorun yasayan kisilerin ilaviyeten b112 vitamini almalari gerekir... bu forumun dergi-kitap bölümündede hasta okulu isimli makalede yer alir...
Forumu daha dikatli incelemeliyiz tüm sorulara cevap var :-)..
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen achilles tarih Pzt Şub 05, 2007 9:09 pm

Birsel yazdı:arkadaslar herkes yazdigi konuda biraz hakli..unutkanliga gelince Nadiren kolsizin B112 vitamin eksikligine sebep olmasindan kaynaklanan bir unutkanlik biz FMflilerde söz konusu olabiliyor.... bu sorun yasayan kisilerin ilaviyeten b112 vitamini almalari gerekir... bu forumun dergi-kitap bölümündede hasta okulu isimli makalede yer alir...
Forumu daha dikatli incelemeliyiz tüm sorulara cevap var :-)..

İYİDE BİRSEL ABLA OZMAN BİZ YANDIK :) İLAÇ UNUTKANLIK YAPARSA OOOO İLEKİ YAŞTA VALLA YANDIK :)
çok fena çokkkkk:)

BİRSEL ABLA PROFİLİNDEKİ İLGİ ALANLARINDA Kİ FMF Yİ ARAŞTIRMAK YAZISINA BİTTİM ;)
achilles

Sonraki

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir