ATAK SIRASINDA HANGİ AĞRI KESİCİLERİ KULLANIYORSUNUZ?

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Re: ATAK SIRASINDA HANGİ AĞRI KESİCİLERİ KULLANIYORSUNUZ?

Mesajgönderen gozde k tarih Cmt Ağu 01, 2009 1:39 pm

mrb öncelkle dün gece ciddi anlamda çok kötü bir atak geçridim 2 serum taktılar kolşisin almama rağmen ağrım geçmedi. Tesadüfi olarak hatayda görev yapan bir doktorla konutum o bölgede bu hastalık daha yaygın oluyor malum..bana bu hastalık için en iyi novalgin in tabletin yada iğnesinin daha iyi olduğunu söyledi. hepiniz ataksız günler..
gozde k

Mesajgönderen sena tarih Cum Eyl 11, 2009 9:17 pm

SLM ARKADASLAR BENDE 3 SENELIK FMF LIYIM COLSIZIN ALIOM FAKAT AGRILARIM OLDUGU ZAMAN HER TURLU AGRI KESICI ICIORUM MALESEFF BU BILGILERINIZ ICIN TSK EDERIM MAJEZİK DİCLOFLAM VERMIDON EN IYISI DIE DUSUNUOUMM JEL OLARAKA WOLTEREN DOLGİT ataksız gunler herkese gecmıs olsun
slm bende sms hastasıyım daha yenı teshıs koyuldu bılgı almak ıstıyorum
sena

Mesajgönderen gülin tarih Sal Kas 17, 2009 3:20 am

Selam herkese yaklaşık 15 gündür kolşisin kullanıyorum.Abim ve ben FMF hastası olduğumuzu yeni öğrendik. 11 yaşımda eklem romatizması teşhisiyle tedavi gördüm.Canım annemle geceler boyu ağlaşır şişen eklemlerimin ağrısını buzlarla dindirmye çalışırdık.Hepimizin kaderinde ilk ortak nokta yıllar sonra öğrendik ağrıların gerçek sebebini 33 yaşındayım şu an.Dilerim bundan sonra herşey yolunda gider.Ben Surgam alırdım eklemlerim ağrıdığında iyi gelirdi.Bilgi olsun diye yazdım genede doktorunuza danışın tabi.Herkese ataksız günler dilerim...
gülin

Mesajgönderen beko tarih Pzt Kas 23, 2009 4:03 am

Selamlar..
Atak sirasinda, atagin agirligina bakarak eger dayanilmayacak ve agridan gozlerim karariyor, kusacak gibi oluyorsam BUSCOPAN FORT aliorm ve o ilaci uretenlere binlerce dua ediyorum, hayir atesim cikmissa ve goreceli olarak daha hafif bir atak geciriyorsam PAROL alip uykuya daliyorum.
beko

Mesajgönderen beko tarih Pzt Kas 23, 2009 4:09 am

bu arada asiri alerjik arkadaslar surgam dan uzak dursun..
nadir de gorulse anafilaktik şok yan etkilerinde yaziyor.fmf den oturu artrit oldugum zaman doktor surgam almami soylemisti fakat allerjik durumumu bildigimden oturu ilacin yarisini almama ragmen yine gogus kismimda ignelerin battigini gordum, dikkatli olmakta fayda var..
beko

Mesajgönderen murat0614 tarih Cmt Oca 09, 2010 9:52 pm

herkese merhaba arkadaslar oncelıkle hepinize gecmıs olsun dıyorum.Benım hastalıgımın hikayeside hatice ve similay gibi hastane cocugu oldum artık 18 senedır bu hastalıkla cebelleşiyorum.Bende gunde 3 kere kolşisin alıyorum ama bıldıgınız üzere kolşisin agrıyı kesmıyo sadece bobrek ve karacıgerı koruyo bende atak esnasında ETOL FORT alıyorum agrı kesıcı olarak gercekten cok faydası dokunuyo ancak bi tavsiyede daha bulunacagımm bu agrıkesıcılerı her atakta almayınn mumkunse cunku fazla aldıgınız zaman karaciğerde büyüme yapıyo gecen gun kontrole gıttıgımde doktora soledım agrı kesıcı alıyorum dıye ondan oncede tam karacıgerımın oldugu yer cok agrıyodu doktor kontrl ettı karacıgerın oldugu bolgeyı dedı buyume olasılıgı fazla dedı agrı kesıcıyı fazla alma dedı buyume olursa dedı senın ıcın daha kotu olur dedı o yusden sıze de tavsiyem alın ama aşırıya kacmama suretıyle
saygılar ataksız günler...
murat0614

Mesajgönderen similay tarih Pzr Oca 10, 2010 2:55 am

Sana katılıyorum murat! geçmiş olsun ayrıca..
Ve siz arkadaşlarıma önerim şu; sonuçta ağrılarımız var ve biz bununla yaşamayı öğreniyoruz mecburen.. kolşisinin yanı sıra ağrı kesiciler bize çok yardımcı oluyo fakat bunu bir alıkanlık haline getirip her ağrı hissettiğimizde hemen ağrı kesicilere koşmamalıyız çünkü nihayetinde her hap kimyasal bir madde ve yan etkileri mevcut.. Ağrılardan korunalım derken fazla ve dikkatsiz bir şekilde kullanılan her türlü hap, vücudumuza başka zararlar verebiliyor örnek kareciğer büyümesi gibi....
Bu yüzden ben derimki dayanabildiğimiz sürece her ağrımızda ağrı kesici kullanmayalım. Yan etkilerini düşünelim.. Ağrısız günler diliyorum hepimize........
Kolşisin benim en iyi arkadaşım :)
similay

Mesajgönderen uysalburak tarih Pzt Oca 18, 2010 12:19 pm

Arkadaşlar colchicine bu hastalığın tek ilacıdır. Hastalığı tedavi etmez sadece atakların sıklığını azaltır. Fakat bundan çok daha önemlisi var. Eğer colchicine kullanmazsanız sonunda böbrek yetmezliği olur. Bu şekilde teşhisi geç yapılıp böbrek yetmezliği sonucunda ölen bile duydum. Mutlaka colchicine kullanın aksatmadan. aksi taktirde böbreklerde biriken amniyo böbrek yetmezliğine yol açar. Bir şekilde herkezin bu konuda dr kontrolünde olması gerekir. Türkiye'de birçok tıp fakültesinde bu konuda uzman dr lar var. Mutlaka kontrole gidin.
Allah yardımcınız olsun...
uysalburak

Önceki

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir