ATAK SIRASINDA HANGİ AĞRI KESİCİLERİ KULLANIYORSUNUZ?

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

FMF -KOLSİN BAZEN NOVALJİN

Mesajgönderen HATİCE tarih Prş Eki 30, 2008 12:34 pm

SMİLAY ANLATTIKLARIN NEKADARDA BANA BENZİYOR.BÜTÜN ÇOCUKLUĞUM HASTANELERDE GEÇTİ SINAVLARA BİLE KOLUMDA SERUMLA GİRDİM HASTANEDE.TEŞHİSTE EKLEM ROMATİZMASI VE YILLARCA HER AY PENADUR İĞNE KULLANDIM.ŞUAN 27 YAŞIMDAYIM KARDEŞİMDE BENİMLE AYNI DURUMDAYDI.GEÇEN YIL KARDEŞİM ASKERE GİDİNCE GATADA ÖĞRENDİKKİ FMF :):) GÜLERMİSİN AĞLARMISIN.VE BİLİYOMUSUN BENDE FMF OLDUĞUMA KESİN KARAR VERDİM.ZATEN DOKTORDA YOK YAŞADIĞIM ŞEHİRDE BANA YARDIMCI OLACAK FMF KONUSUNDA.HEP ACİLE GİDİYORUM.HER AY 1 HAFTA İŞE GELEMİYORUM.2 YILDIR EVLİYİM VE BU AĞRILAR YÜZÜNDEN BEBEK SAHİBİ OLMAYA KORKUYORUM.KOLSİNİ GÜNDE 1 KEZ KULLANIYORUM AMA DEDİMYA HERHANGİ Bİ DOKTOR DEMEDİ BUNU BANA.BEN KENDİ KENDİME CARELER ARIYORUMYA :):) NEYSE ATAKLARIM OLDUĞUNDA ACİLDE NOVALJİN İĞNE KULLANIYORUM 3-4 KERE İĞNEYİ YAPTIRINCA ANCA İŞE YARIYOR.DOKTORA GİTMEM GEREK 1 KOLSİN YETMİYOR FAZLASINI KULLANMAYA KORKUYORUM.ATAKLARIM AYNI DEVAM EDİYOR.YAZIN AYAKLARIM ŞİŞİYOR.KIŞIN KARIN AĞRIM GÖĞSÜM SIKIŞIYOR BERBAT BİŞEY.ALLAH HERKESE YARDIMCI OLSUN.
HATİCE

Mesajgönderen ÜZGÜN FMF Lİ tarih Sal Kas 18, 2008 4:02 pm

ARKADASLAR EKLEM AGRILARI DEĞİLDE BENİ KARIN AĞRILARI DAHA ÇOK ZORLUYO HATTA MAHVEDİYO.OZAMAN NELER YAPIYORSUNUZ.BEN ÇARESİZ GEÇMESİNİ BEKLİYORUM.
üzgün fmf li
ÜZGÜN FMF Lİ

Mesajgönderen esraa tarih Pzr Ara 21, 2008 9:56 pm

benim ataklarım da göğüs ağrısı şeklinde oluyor.hiç karnım ağrımadı bugüne kadar..atak başladığında da ne ilaç fayda ediyor ne serum..en az 48 saat sürüyor,kendi kendine geçmesini beklemek düşüyor banada..herkese ataksız sağlıklııı ve mutlu günler dilerim :)
esraa

Mesajgönderen baris tarih Pzt Ara 22, 2008 6:54 pm

Doktorumuz bize Parol önermişti sanırım böbreklere zararı yokmuş...
baris

Mesajgönderen harun camsi tarih Cmt Ara 27, 2008 8:00 pm

Selam arkadaslar,bir kac arkadasin colcicium tb kullandigi halde ataklarini halen devam ettiginden sikayet ediyorlar.Bu durumda degisik agri kesici tb ler kullandiklarini yazmislar,acaba bu durumu doktorlarina bildiriyolarmi belki dr.colcicium tb nin mg artiracaktir bunu arkadaslarla paylasmak istedim.Herkese ataksiz gunler gecirmenizi yuce Allah tan temenni ediyorum.Saygilar
harun camsi

hatice'ye

Mesajgönderen similay tarih Pzr Oca 11, 2009 3:55 pm

Öncelikle geçmiş olsun Hatice.. Seni çok iyi anlıyorum.. Kolşisini 3 kere almaya çekindiğini belirtmişsin ama sana sunu söleyim doktorum bana faydası var zararı yok bu ilacın çok hafif bir hap olduğunu bebeklerde bile kullanıldığını hamileyken bile içebileceğimi sölemişti.. Senin de aklında bulunsun ama sen genede muhakkak bir doktora görünmelisin .. kendi kendine tedavi geliştirmemelisin .. fmf i ağır geçiren var hafif atlatan var, acaba sen hangisisin, doktor tanısını koysun ve ona göre sana uygun tedavi önerir! tamammı canım ..

geç gelen cevabım için özür dilerimmm..
Kolşisin benim en iyi arkadaşım :)
similay

Dolormin

Mesajgönderen Vedat Sahin tarih Sal Oca 13, 2009 12:13 pm

Ben atak sirasinda 6 yasinda ve FMF hastasi olan ogluma Dolormin (3 yas ve üzeri) agri kesici ve ates düsürücü surup veriyorum ve cok faydasini görüyorum. Hemen etki ediyor ve etkisi yaklasik 8 saat sürüyor. Almanya ve Avrupa´dakiler icin yaziyorum. Dolormin für Kinder (%4 Ibuprofensaft ab 3 Jahre)... Piyasa da cok meshur olan herkesce de bilinen ayrica doktorlarin da tavsiye ettigi suruplarin (Benuron v.b.) bir faydasini görmedik. Hic olmuyor degil ama etki süresi cok az. Yaklasik 3 saat falan. 6 saat gecmeden de bir daha veremiyorsunuz. Geriye kalan 3 saat hem cocuk hem de ebeveyn icin kabus oluyor... Acil sifalar ve ataksiz günler dilegimle...
Vedat Sahin

Mesajgönderen f1ay tarih Cmt Oca 31, 2009 3:29 am

ben alerjilerim ve astım yüzünden non- steroid antiinflamatuarı(romatizmal ağrı kesicileri).prasetamol içerikleri ateş düşürücü ağrı kesicileri(yani hepsi),soğuk algınlığı ilaçlarını,karın ağrısı için buscopanı bile kullanamıyorum.midemde ülser olduğu için majezik alırken dikkat ediyorum.karın yada baş ağrımın geçmesini bekliyorum dayanabildiğim kadar dayanıyorum çok zor oluyor
f1ay

Re: ATAK SIRASINDA HANGİ AĞRI KESİCİLERİ KULLANIYORSUNUZ?

Mesajgönderen neslihan tarih Cum Şub 27, 2009 3:01 am

hepimize geçmiş olsn arakadaşlar majezik. apranax midemize bir süre sonra mahvediyo ben ateşlendigim zaman tamol alıyorm bol su tutulmalarım için kas gevşetici igneler vuruluyorm allah yardımcımız olsun inşllh
neslihan

Mesajgönderen similay tarih Cum Şub 27, 2009 2:31 pm

Ağrı kesicilerinizi benimle paylaşmaya devam ettiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar :)
Ben şuan ağılarım az olduğunda Dolerex 50 mg. içiyorum bu beni 5-6 saat bazende 8 saat rahatlatıyor ama sonra gene ağrılarım yavaştan başlıyor. Aslında ben önceleri bu ağrı kesiciyi regl dönemimdeki ağrılarım için içiyordum baktım FMF ağrılarımada iyi geliyor, içmeye devam ettim.. Çantamdan eksik etmem bir onu birde majezik'i. Şimdilik hiç bir yan etkisini görmedim majezik'in, onu ağrılarımın çok olduğu zamanlar içiyorum ve cok rahatlatıyor etkiside ertesi günün akşamına kadar devam ediyor. Yani bana iyi geliyor. Çoğu kişiye iyi gelmiyormuş bu hap. neyse sevgiyle kalın arkadaşlar :))
similay

Mesajgönderen destina13 tarih Pzt Mar 09, 2009 1:03 am

Herkese geçmiş olsun.Atak zamanı bende sadece novalgin kullanıyorum çünkü başka ağrı kesici kullandığımda benim ataklarımı tetikliyor ne zaman başka bişey için fort adı altında ağrı kesici kullandıysam hastaneye yattım atak yüzünden ve artık içmeye bile korkuyorum.Belki etkisi yok ama ne zaman içsem atak geçirdim.Aslında ne içersek içelim atak geldiğinde onu sonuna kadar yaşayacağız ve ben bu ağrıyı ne zaman iğnelerle yada ağrı kesicilerle kestiysem bi kaç gün içinde atak tekrarladı .Ağrıyı kesmeyip çekmek ama bi kere çekmek ve uzun süre gelmesini engellemek benim için daha iyi.Herkesin farklı aslında kendi doktorumuz kendimiz olduk.Tekrar geçmiş olsun herkese
Benimle aynı kaderi paylaşan herkese acil şifalar dilerim...
destina13

Mesajgönderen Snmytgn tarih Sal Haz 16, 2009 1:17 pm

merhabalar

Öncelikler herkese geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum
Bendenizde FMF tanısı, Romatoit Artrit tedavisi sırasında belirlendi. Ağrılarım için genelde Rantudil ve daha az mide rahatsızlığı yaratan Naprosyn Fort EC tablet (500mg) kullanıyorum.

Doktorunuza danışmak kaydıyle eklem ağrıları için size önerebileceğim ağrı kesiciler bunlar

İyi günler dilerim.
Snmytgn

Mesajgönderen ezgibelhan tarih Çrş Tem 08, 2009 12:31 pm

benim karnım ağrıyor ve tabiki ateş. majezik ve molit kullanıyorum. geçmezse novalgin iğnesi vurduruyorum.
ezgibelhan

Mesajgönderen semauğur tarih Çrş Tem 15, 2009 4:17 pm

merhabalar
ben ağrılarım geldiğinde minoset plus 550lik kullanıyorum. bundan düşük dozlular işe yaramıyor. bu ilaç da en fazla 4-5 saat etkili. günde 4 kez aldığım kolşini ataklarım geldiğinde arttırıyorum.
herkese ataksız sağlıklı günler :)
semauğur

Mesajgönderen luksorin tarih Cum Tem 24, 2009 5:59 pm

Beyler tekrar ediyorum.
Advil' i şiddetle öneririm. Roche firması üretiyor. Yeşil jelimsi bir ilaç.

Bilmiyorum size fayda etmez ise kızmayın ama benim ağrımı birtek bu ilaç kesiyor. Aynı anda en fazla 2 ilaç içiyorum ve en az 5 saat idare ediyor beni.

Apranax fort, majesik yada herhangi birşey hiçbir fayda sağlamıyor. Hem karın ağrısı hem eklem ağrısı için Advil kullanıyorum. Advilde olmasa dayanamazdım heralde :(

Gene de doktorunuza danışın.
luksorin

ÖncekiSonraki

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir