Deniz kenarinin etkisi

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Re: Deniz kenarinin etkisi

Mesajgönderen mt_84 tarih Pzr May 17, 2009 3:50 am

hocam zaten fazla bi gelişme yok ki hastalıkla ilgili,halen kolşisinin hastalığı nasıl gerilettigi ve durdurdugu bile bilinmiyor.cevresel etmenlerin insan üzerindeki etkisini söylememe gerek yok sanırım,bence de cevresel etmenlerin etkisi büyük ve iklim de bu unsurların sadece birtanesi.bunun için bilimsel bir araştırma yapılmalıdır,ayrıca iklimin etkisi üzerine bir makalenin olmaması etkisinin olmadığı anlamına gelmez,ki tersi durumu içeren de hiçbir makale bulamazsınız.henüz 97 yılında keşfedilen mutasyonlar için,iklimin hastalık üzerinde etkisinin bulunup bulunmadığı konulu bilimsel bir makale beklemek dahi benim için bir rüya.üstelik böyle bir bilimsel araştırma uzun yıllar gerektirir.bu konuda oldukça insanlığın oldukça geri durumda olduğunu söylemek (2009da) yanlış olmaz heralde.tıp ilerliyor diyoruz ya,günümüzde en ağır ilerleyen bilim dalı tıp sanırım.yahut da çaresi bulunan onlarca hastalığın çarelerine izin verilmiyor,aklıma artık bunlar gelmeye başladı çünkü.malum sistemde çok fazla para dönüyor,sigara lobisinin bile ülkemizde ne kadar etkin olduğunu gördükten sonra bir tableti 50-60 bin doları bulan ilaçları kullanmaya mahkum eden ilaç firmalarını düşünmek bile istemiyorum...Dr. Yusuf Bey değerli açıklamalarınız için teşekkür ederim.
mt_84

Mesajgönderen s.sarkin tarih Sal Tem 21, 2009 11:59 pm

deniz kenarının pozitif bi etkisi olduğunu hissediyorum bende tatile felan gidince hiç gelmiyo atak özellikle yaz aylarında çok nadir oluyor.
ancak ataklarımın %90ı kış aylarında oluyor. ve yaz harici inanılmaz bi üşümem var ellerim ayaklarım buz gibi olur herzaman üşürüm. sizde de bunlar varmı ?
küçük kırmızı şekerlerime bayılıyorum...
s.sarkin

Mesajgönderen ahmet emin tarih Prş Tem 23, 2009 3:26 pm

deniz kenarı ama nereler?daha çok kuru iklimi olan akdeniz mi? yosa rutubetli havasıyla karadeniz mi?
ahmet emin

Mesajgönderen sorhan tarih Prş Mar 04, 2010 7:52 pm

Deniz kenarının etkisi konusu ilgimi çekti. Kolşisin'e yaklaşık 1 yıl önce başladım ve ataklarım kesildi. Kolşisin kullanmadan önce yaklaşık ayda 1 kez atak geliyordu. Ancak Muğla'da yaptığım KD askerliğim süresince (yaklaşık 6 ay) hiç atak gelmemişti.

Deniz kenarı ya da denize yakın illerde benzer bir durum yaşanmış mıdır?
sorhan

Mesajgönderen seaman tarih Sal Mar 30, 2010 1:40 am

ben denizciyim evet deniz kenarının etkisi pozitif ataklar azalıyo gibi 2 senedir bu işle uğraşıyorum saygılarımla...
seaman

kararsiz ve umutsuzum yardimlarinizi bekliyorum

Mesajgönderen evrzmr tarih Cmt Nis 17, 2010 10:24 am

Oncelikle iyi gunler dilerim hepinize.Annemde eklem romatizmasi cikti ve su an tedavi goruyor.Benim ise yaklasik 5 6 yildir karnimda tanimlanamayan agrilarim var.Bir kac doktora gittim fakat bir turlu tani koyamadilar.En son gittigim doktor ise bunun fmf olabilecegini ve 39 derece yuksek ateste fibrinojen oranima bakilmasi gerektigini soyledi.Oncelikle sormak istedeigim sudur ki ulkemizde gen tedavisi ve gen arastirmasi yapan kurum yda kuruluslar varmi?Agri ataklarinda ozellikle siddetli karin agrilari,eklemlerde agri ve sizi,agri suresince buyuk tuvalete cikamama,agri sonrasi ishal...bunlar oncelikli gorulenler.Sizlerden yol gostermenizi ve yardimci olmanizi rica ediyorum,yardimci olmak isteyebilecek arkadaslar icin mail adresimi yaziyorum kristal_82@hotmail.com simdiden hersey icin tesekkur ederim...
evrzmr

Önceki

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir