Önerebilcegimiz Kitaplar

FMF ile ilgili yayımlanmış kitap,dergi,haber,broşüre buradan ulaşabilirsiniz

Önerebilcegimiz Kitaplar

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Eyl 28, 2006 11:40 am

Ve Aşk Evliliğin Ellerinden Tuttu...

Evliliğe elinizde boş bir kase ile başlarsınız.
Elinizdeki boş kase, evlilik niyetinin en başında bulduğunuz aşk ve güven, sevgi ve saygıdır. Bu kase elde olduktan sonra, kaseye dolduracağınız çorbanın tuzunu, suyunu, acısını, kıvamını, baharatını birlikte belirlersiniz.
Bu çorbanın tadını birlikte oluşturursunuz: kıvamını birlikte bulursunuz.
Evliliği sıkı anlaşma maddeleriyle kayıt altına almak, karşı taraftan her şeyi tam da damak zevkinize göre çorba hazırlaması her zaman mümkün olmaz.
Üstelik bu çorba, çorbayı pişirene göre "mükemmel" bir çorba olsa bile, diğeri için "münasib" olmayabilir.
Öyleyse, çorbayı baştan pişirmeye kalkmayın. Elinizde sadece bir kase olsun. Çorbanın kıvamını sonra ve birlikte belirleyin. Olmadı; Kaseyi boşaltıp yeniden başlayın. Ama kaseyi asla elinizden düşürüp kırmayın. Aşkın harlı ateşinde, hoşgörünün temiz suyuyla, karşılıklı güvenin tuzu biberiyle, bir çorba gibi ortaklaşa pişirebilirsiniz ilişkilerinizi...

Yeni evlenecek arkadaşlar için veya yolun başında olan çiftler için okunması gereken bir kitap... :!:

Senai Demirci
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen achilles tarih Sal Oca 23, 2007 11:24 pm

ŞAHSEN ben kitap okumayı hiç sevmem ama ilgime çeken bir kaç kitap okudum ve bazılarıda hoşuma gitti birsel abla eyer biz gençlere özelliklede benimilgimi çekecek kitap ismi biliyomusunuz
kitap okumayı sevmedigim gibi kitap araştırmasınıda sevmem (:
çok fena çokkkkk:)

BİRSEL ABLA PROFİLİNDEKİ İLGİ ALANLARINDA Kİ FMF Yİ ARAŞTIRMAK YAZISINA BİTTİM ;)
achilles

Mesajgönderen nehirida tarih Pzt May 26, 2008 5:44 pm

Güzel bir başlıkmış yeni gördüm :oops:

Marlo Morgan 'Bir Çift Yürek' okuyorum ve bitmek üzere. Kesinlikle çok beğendim. Bir solukta okunabilecek bir kitap. Koruyucu Hekimlik alanında çalışmaları olan bir doktorun Avustralya da başlayan ve Aborjinlerle tanışması ardından yaşadığı ilginç deneyimleri anlatıyor. Modern dünyadaki tepkilemizle kabile yaşamındaki tepkileri karşılaştırdığı içsel hesaplaşmalar var. Ben çok beğendim. Okumak isteyenlere öneririm. :wink:
Yıkılan güzel şeylerin
Dışımıza dökülen kırıkları mı çok ses çıkarır
Yoksa içimize dökülen kederleri mi?
nehirida

Dön KİTAP-DERGİ-BROŞÜR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir